CPF0603B6R8E1 Te Connectivity RESISTOR, PRECISION, 6R8, 0.1%, 0603
Part Nnumber
CPF0603B6R8E1
Description
RESISTOR, PRECISION, 6R8, 0.1%, 0603
Producer
Te Connectivity
Basic price
MSL: - Packaging: Cut Tape Power Rating: 63mW Product Range: TE CONNECTIVITY - CPF Series Resistance: 6.8ohm Resistance Tolerance: ± 0.1% Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric] Resistor Element Type: Thin Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C Voltage Rating: 50V
Following Parts
Random Products
(keyword CPF0603B6R8E1 Te Connectivity RESISTOR, PRECISION, 6R8, 0.1%, 0603)