CCR233RKB Te Connectivity RESISTOR, CERAMIC, 2W, 33R
Part Nnumber
CCR233RKB
Description
RESISTOR, CERAMIC, 2W, 33R
Producer
Te Connectivity
Basic price
Power Rating: 2W Product Range: TE CONNECTIVITY - CCR Series Resistance: 33ohm Resistance Tolerance: ± 10% Resistor Case Style: Axial Leaded Resistor Element Type: Ceramic SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: -900ppm/°C ± 300ppm/°C Voltage Rating: 400V
Following Parts
Random Products
(keyword CCR233RKB Te Connectivity RESISTOR, CERAMIC, 2W, 33R)