CFR50J3K6 Te Connectivity RESISTOR, CARBON , 3K6, 0.5W, 5%
Part Nnumber
CFR50J3K6
Description
RESISTOR, CARBON , 3K6, 0.5W, 5%
Producer
Te Connectivity
Basic price
Power Rating: 500mW Product Range: TE CONNECTIVITY - CFR Series Resistance: 3.6kohm Resistance Tolerance: ± 5% Resistor Case Style: Axial Leaded Resistor Element Type: Carbon Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: -450ppm/°C to 0ppm/°C Voltage Rating: 350V
Following Parts
Random Products
(keyword CFR50J3K6 Te Connectivity RESISTOR, CARBON , 3K6, 0.5W, 5%)